Se Sokolem do života aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky

Od 1. 9 2020 se MŠ Kvítek zapojila do celorepublikového projektu:

“Se Sokolem do života aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky“.

Tento projekt se snaží navázat na sokolské tradice fungující již přes 150 let. Děti se učí vnímat pohyb jako přirozenost a součást svého života, a to díky kladné motivaci, při které je všemi aktivitami provází postavičky zvířátek. Hlavní postavou projektu je sokol Pepík, který provází zvířátka jednotlivými pohybovými činnostmi motivovanými putováním po 5 světadílech. Metodika, která je pro projekt zpracovaná, vychází ze sokolského cvičení a mnohaleté praxe cvičitelek v oddílech pro předškoláky a rodiče a děti. V současné době je tento metodický materiál, podle kterého pedagogové pracují s dětmi, jedním z nejlépe zpracovaným materiálem osnov pro tělovýchovu, který v naší republice máme.

Podrobnější informace naleznete zde:

SE SOKOLEM DO ŽIVOTA - Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky (sesokolemdozivota.cz)

Zveřejněno: 16.9.2021
Výlet do záchranné stanice a ekocentra Pasíčky

Dne 22. 10. 2021 pojedeme na výlet do záchranné stanice a ekocentra Pasíčka, kde děti navštíví vzdělávací program „Ochrana velkých šelem“, zahrají si na archeology v tamějším Geoparku ekocentra a projdou si venkovní expozici zvířat záchranné stanice.

Sraz na parkovišti MŠ v 7:15 hod. Příjezd do MŠ okolo 12.hod. S sebou: batůžek, pití v uzavíratelné láhvi, dobrůtku, nepromokavou obuv a vhodné oblečení.

Dnes je 18. října 2021
a svátek má Lukáš.