Se Sokolem do života aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky

Od 1. 9 2020 se MŠ Kvítek zapojila do celorepublikového projektu:

“Se Sokolem do života aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky“.

Tento projekt se snaží navázat na sokolské tradice fungující již přes 150 let. Děti se učí vnímat pohyb jako přirozenost a součást svého života, a to díky kladné motivaci, při které je všemi aktivitami provází postavičky zvířátek. Hlavní postavou projektu je sokol Pepík, který provází zvířátka jednotlivými pohybovými činnostmi motivovanými putováním po 5 světadílech. Metodika, která je pro projekt zpracovaná, vychází ze sokolského cvičení a mnohaleté praxe cvičitelek v oddílech pro předškoláky a rodiče a děti. V současné době je tento metodický materiál, podle kterého pedagogové pracují s dětmi, jedním z nejlépe zpracovaným materiálem osnov pro tělovýchovu, který v naší republice máme.

Podrobnější informace naleznete zde:

SE SOKOLEM DO ŽIVOTA - Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky (sesokolemdozivota.cz)

Zveřejněno: 8.2.2022
Děti bok po boku s technologiemi

Vážení rodiče, pravidla pro užívání digitálních médií, ohleduplný online svět, bezpečí na internetu a mnohé další tipy naleznete v případě zájmu na následujícím odkazu: Mediální gramotnost a mediální výchova v rodině

Zveřejněno: 4.2.2022
Změna výše stravného od 1.3. 2022

V sekci ,,Pro rodiče" jsou zveřejněny podrobnosti ke zvýšení stravného pro děti v MŠ.

Dnes je 25. května 2022
a svátek má Viola.