Mateřská škola Kvítek je trojtřídní pavilónová škola. V pavilonu, který je blíže hospodářské budově je umístěna 1. třída - Berušky. Ve dvoupatrovém pavilonu jsou umístěny  dvě třídy, v přízemí je 2. třída – Medvídci a v prvním patře 3. třída Žabičky. Pavilony jsou propojeny spojovací chodbou s hospodářskou budovou, kde je umístěna ředitelna, kuchyň, prádelna a sklady. Kapacita MŠ je 84 dětí. Všechny třídy jsou přizpůsobeny pro pobyt dvouletých dětí.

V roce 2018 prošla MŠ celkovou rekonstrukcí. Interiéry tříd jsou kompletně nově  vybaveny. Ve všech třídách najdeme herní věže s odpočinkovým patrem, interaktivní panely a dostatečný počet didaktického materiálu a hraček pro různé věkové kategorie dětí.

Kolem školy najdeme rozsáhlé zahrady, které jsou vybaveny novými herními prvky.

Zahrada před II. třídou slouží i jako veřejné hřiště pro maminky s malými dětmi. Najdeme zde 4 metrové dřevěné pískoviště, herní prvky sloužící k rozvoji pohybových dovedností, provazové sítě, houpací a palisádový chodník, horolezecké stěny a herní věže. Odpočinout si mohou v houpacím hnízdě, dřevěném altánu a při kreslení na dřevěnou tabuli. V areálu zahrady jsou umístěny propojovací chodníky ve stylu dopravního hřiště. Děti zde trénují balanční schopnosti a rovnováhu při jízdě na odrážedlech, tříkolkách a koloběžkách. Část zahrady slouží i pro vyzkoušení a získání praktických dovedností z oblasti envirometrie, kde jsme založili malý sad. Smyslové vnímání děti rozvíjí na bylinkové spirále či hmatové stezce, na školkových záhoncích pěstují jahody a květiny.

Zahrada za I. třídou je vybavena dřevěným pískovištěm, kladinou a umělým svahem pro zimní sporty. Travnaté hřiště slouží k volné hře, ale i sportovním aktivitám, jakými jsou kopaná, basketball atd. V domečku na zahradě naleznou děti pestrý výběr hraček, náčiní a nářadí pro venkovní hru. V prostoru před I. třídou jsou umístěny 2 indiánská teepee a ohniště.

Obě zahrady jsou vybaveny venkovními terasami, které jsou útočištěm dětí při nepříznivém počasí. Děti v jejich prostoru modelují, kreslí a odpočívají. V deštivém počasí zde děti cvičí a provádějí relaxaci spojenou se správným dýcháním.

Mateřská škola je umístěna v krásném přírodním prostředí. Na vycházce děti mohou nejen skotačit a dovádět uprostřed luk, navštívit místa jakými jsou Jerkův rybník, Panský les, atd., ale i podívat se do svého kraje z vrcholku nedalekých kopečků. Na jaře obdivují malé pulce v blízkém koupališti, v letě sledují život luk a lesů, na podzim pouští dráčky a v zimě bobují na zasněžených stráních a umělém svahu za MŠ.

Zveřejněno: 16.9.2021
Výlet do záchranné stanice a ekocentra Pasíčky

Dne 22. 10. 2021 pojedeme na výlet do záchranné stanice a ekocentra Pasíčka, kde děti navštíví vzdělávací program „Ochrana velkých šelem“, zahrají si na archeology v tamějším Geoparku ekocentra a projdou si venkovní expozici zvířat záchranné stanice.

Sraz na parkovišti MŠ v 7:15 hod. Příjezd do MŠ okolo 12.hod. S sebou: batůžek, pití v uzavíratelné láhvi, dobrůtku, nepromokavou obuv a vhodné oblečení.

Dnes je 18. října 2021
a svátek má Lukáš.