Charakteristika školy

Marcela Satrapová  |   837x  |  

Mateřská škola Kvítek je trojtřídní pavilónová škola. V pavilonu, který je blíže hospodářské budově je umístěna 1. třída - Berušky. Ve dvoupatrovém pavilonu jsou umístěny  dvě třídy, v přízemí je 2. třída – Medvídci a v prvním patře 3. třída Žabičky. Pavilony jsou propojeny spojovací chodbou s hospodářskou budovou, kde je umístěna ředitelna, kuchyň, prádelna a sklady. Kapacita MŠ je 84 dětí. Všechny třídy jsou přizpůsobeny pro pobyt dvouletých dětí.

V roce 2018 prošla MŠ celkovou rekonstrukcí. Interiéry tříd jsou kompletně nově  vybaveny. Ve všech třídách najdeme herní věže s odpočinkovým patrem, interaktivní panely a dostatečný počet didaktického materiálu a hraček pro různé věkové kategorie dětí.   

Kolem školy najdeme rozsáhlé zahrady, které jsou vybaveny novými herními prvky.

Zahrada před II. třídou slouží i jako veřejné hřiště pro maminky s malými dětmi. Najdeme zde 4 metrové dřevěné pískoviště, herní prvky sloužící k rozvoji pohybových dovedností, provazové sítě, houpací a palisádový chodník, horolezecké stěny a herní věže. Odpočinout si mohou v houpacím hnízdě, dřevěném altánu a při kreslení na dřevěnou tabuli. V areálu zahrady jsou umístěny propojovací chodníky ve stylu dopravního hřiště. Děti zde trénují balanční schopnosti a rovnováhu při jízdě na odrážedlech, tříkolkách a koloběžkách. Část zahrady slouží i pro vyzkoušení a získání praktických dovedností z oblasti envirometrie, kde jsme založili malý sad. Smyslové vnímání děti rozvíjí na bylinkové spirále či hmatové stezce, na školkových záhoncích pěstují jahody a květiny.

Zahrada za I. třídou je vybavena dřevěným pískovištěm, kladinou a umělým svahem pro zimní sporty. Travnaté hřiště slouží k volné hře, ale i sportovním aktivitám, jakými jsou kopaná, basketball atd. V domečku na zahradě naleznou děti pestrý výběr hraček, náčiní a nářadí pro venkovní hru. V prostoru před I. třídou jsou umístěny 2 indiánská teepee a ohniště.

Obě zahrady jsou vybaveny venkovními terasami, které jsou útočištěm dětí při nepříznivém počasí. Děti v jejich prostoru modelují, kreslí a odpočívají. V deštivém počasí zde děti cvičí a provádějí relaxaci spojenou se správným dýcháním.

Mateřská škola je umístěna v krásném přírodním prostředí. Na vycházce děti mohou nejen skotačit a dovádět uprostřed luk, navštívit místa jakými jsou Jerkův rybník, Panský les, atd., ale i podívat se do svého kraje z vrcholku nedalekých kopečků. Na jaře obdivují malé pulce v blízkém koupališti, v letě sledují život luk a lesů, na podzim pouští dráčky a v zimě bobují na zasněžených stráních a umělém svahu za MŠ.

Mateřská škola KVÍTEK Bystré, okres Svitavy
Grafika květiny
Aktuality
Zveřejněno: 8.2.2022
Děti bok po boku s technologiemi

Vážení rodiče, pravidla pro užívání digitálních médií, ohleduplný online svět, bezpečí na internetu a mnohé další tipy naleznete v případě zájmu na následujícím odkazu: Mediální gramotnost a mediální výchova v rodině

Zveřejněno: 4.2.2022
Změna výše stravného od 1.3. 2022

V sekci ,,Pro rodiče" jsou zveřejněny podrobnosti ke zvýšení stravného pro děti v MŠ.

Zveřejněno: 3.9.2021
Kalendář akcí

V kalendáři jsou uvedeny všechny akce sjednané pro tento školní rok (2021/22) . Vzhledem k situaci způsobené onemocněním covid-19, a s ní souvisejícími  předpisy platí, že vždy, když se akce bude  opravdu konat, bude toto  oznámeno na nástěnkách v šatnách jednotlivých tříd.

Zveřejněno: 25.4.2021
Aktivity pro děti

jsou nově přesunuty do stejnojmenné záložky v horním panelu.

Zobrazit vše

Grafika květiny
Vyhledávání
Grafika květiny
Kalendář akcí

Dnes je 25. května 2022
a svátek má Viola.

Grafika květiny
Kontakty

Mateřská škola KVÍTEK Bystré, okres Svitavy

Obránců míru 382,
569 92  Bystré
IČ: 75015609
461 741 184
736 754 693
mskvitek.bystre@unet.cz
iwxktsw

Zobrazit kontakty a mapu