Hravé povídání- logopedický projekt

Projekt  "Pojď si hrát a při tom si povídat" - plní převážně cíle z oblasti "Dítě a jeho psychika" a její podoblasti "Jazyk a řeč" z RVP PV.

Cílem projektu je zkvalitnění péče v MŠ. Je zaměřen na rozvoj řečových, jazykových a komunikativních dovedností, prevenci nesprávného řečového vývoje a upevnění správné výslovnosti všech hlásek před vstupem do ZŠ.

Ve školce je pravidelně prováděna individuální logopedická prevence s vybranými dětmi a probíhají i skupinové logopedické chvilky na jednotlivých třídách, které jsou motivované tématem programu dané třídy.

Vedoucím projektu je p. učitelka se státní zkouškou z logopedie Mgr. J. Chalupníková Šimková a na každé třídě působí logopedický asistent.

Dnes je 9. prosince 2021
a svátek má Vratislav.